Okolie

Chata je situovaná v oblasti Liptova, ktorý patrí k najkrajším častiam Slovenska. Okolie poskytuje širokú škálu možností vyžitia skutočne pre každéhom kto má rád prírodu a oddych.

Okrem prechádzok a túr panenskou prírodou národných parkov Veľkej Fatry a Nízkych Tatier je možné navštíviť i množstvo kultúrnych pamiatok. Nemožno nespomenúť osadu Vlkolínec, v ktorej by sa akoby zastavil čas nikedy v minulom storočí a je zapísaná medzi pamiatkami UNESCO. Z prírodných krás možno v blízkom okolí navštíviť napríklad Brankovský vodopád, Jazierce, či mnohé krasové útvary.


V zimných mesiacoch je možné navštíviť blízke lyžiarske strediská. Pre náročnejších sú tu strediská Skyfun Liptovské Revúce (1 vlek) a v tesnej blízkosti strediská Park Snow Donovaly (15 vlekov) a Skipark Ružomberok (10 vlekov) , pre menej náročných sú neďaleko lyžiarske strediská v Bielom Potoku a na Smrekovici. Taktiež je možné sa vyžiť pri zimných prechádzkach zasneženou prírodou na bežkách, či skiapinistických lyžiach.

V letných mesiacoch možno okrem turistiky a kultúrnych pamiatok navštíviť napríklad termálne kúpaliská Aquapark Bešeňová a Tatralandia Liptovský Trnovec, či kúpele v Lúčkach.

 

Chaty u Baníkov Vám odporúča navštíviť aj náš partnerský portál MegaUbytovanie. Naše chaty odporúča partnerský portál na stránke ubytovanie Liptovské Revúce. Nájdete nás taktiež na stránkach: ubytovanie Liptov a ubytovanie Veľká Fatra. Tešíme sa na stretnutie s Vami.